Про роботу фахівців Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Фахівцями Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на виконання доручення Прем’єр – міністра України від 20.12.2022р. № 57940/38/1-21, та протоколу засідання Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2022р. №11 здійснено позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо перевірки суб’єктів питного водопостачання, що проводять свою господарську діяльність на територіях Привільненської, Вільнозапорізької сільських рад та Казанківської селищної ради з відбором 23 зразків питної води на лабораторні дослідження. За результатами проведених заходів надано акти, приписи та пропозиції щодо усунення порушень вимог чинного законодавства із  зазначенням термінів виконання. На виконання розпорядження № 71-р від 14.06.2023 «Про затвердження персонального складу комісії по перевірці дотримання вимог санітарного законодавства у сфері питного водопостачання на території Вільнозапорізької сільської ради» була проведена комісійна перевірка з органами місцевого самоврядування 9 об’єктів питного водопостачання за результатами перевірки надано акт та пропозиції щодо усунення порушень чинного законодавства.

Прийнято участь в роботі комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Снігурівській міській військовій адміністрації. Протоколом комісії № 4 від 30.06.2023 року вирішено частково відновити централізоване водопостачання в      м.Снігурівка виключно для технічних потреб мешканців в зв’язку з отриманими результатами води, які не відповідають вимогам вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними (загальніколіформи, ентерококи, загальне мікробне число) та санітарно-хімічними показниками (загальна  жорсткість, сухий  залишок та вмісту хлоридів ).

На виконання розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру регіонального рівня, пов’язаної з підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції від 21 червня 2023 року № 10, в строк з 29.06.2023 по 04.07.2023р. проведено контроль за якістю харчових продуктів та дотримання санітарних вимог у  10 пристосованих складських приміщеннях на території Березнегуватської селищної ради, Снігурівської міської ради та Горохівської сільської ради. Виявлені порушення, були усунуті протягом доби.

Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області спільно з ГУ Національної поліції України в Миколаївській області продовжується робота щодо недопущення реалізації населенню риби та інших водних біоресурсів без відповідних документів

Проведено  :

– 11 рейдів  по 30  закладам торгівлі щодо реалізації риби, (сушеної, в’яленої, соленої)  на наявність відповідних документів, які свідчать про якість та безпеку рибної продукції. Порушень не виявлено;

– 6 рейдів місць стихійної торгівлі,  живої риби та рибної продукції в реалізації не виявлено.