Про проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Миколаївської області

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  повідомляє, що 25.09.2021 року на території Миколаївської області розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.

Всього заплановано обробити територію Миколаївської області площею 22629,84 км2 при цьому планується розповсюдити 565746 доз.

Станом на 30.09.2021 оброблено територію Миколаївської області площею 5345,64 км2 та розповсюджено 133641 доз вакцини.

Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Крім того наголошуємо, що приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до мешканців області з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати.