Про підготовку до літнього відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області в 2018 році

1410156152_55147826

При підготовці до оздоровчого сезону 2018року районними та міським управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області організована певна робота по недопущенню епідемічних ускладнень та забезпеченню епідемічного благополуччя суб’єктами господарювання всіх форм власності, органами місцевого самоврядування на об’єктах підпорядкованих територій під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей, для чого:

*перед місцевими державними адміністраціями ініційовано прийняття рішень, розпоряджень з заходами щодо дотримання санітарно-епідемічного благополуччя під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей,

*питання готовності об’єктів до відпочинку та оздоровлення включені для розгляду на засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  або на оперативних нарадах.

Всього протягом квітня – травня 2018 прийнято 23 розпорядження, рішення  щодо вжиття заходів по належній підготовці закладів оздоровлення та відпочинку  до оздоровчого сезону.

Створені районні комісії для проведення перевірки  стану готовності дитячих закладів відпочинку та оздоровлення до прийому дітей та в період безпосереднього знаходження дітей в закладах; до складу комісій включені спеціалісти   Держпродспоживслужби.

Проведена робота щодо уточнення дислокації закладів дитячого оздоровлення та відпочинку на території області.

За ініціативою Держпродспоживслужби проведено 27 семінарів, нарад з керівниками, медичними працівниками, кухонними працівниками закладів дитячого оздоровлення та відпочинку з питань дотримання санітарного законодавства. Також проведено 3 наради з територіальними органами Держпродспоживслужби щодо посилення контролю за дитячими закладами оздоровлення та відпочинку.

Нарада в Новобузькому районі

1

 

Керівникам відділів освіти, молоді і спорту райдержадміністрацій, ОТГ направлені листи про дотримання вимог санітарного законодавства під час літнього відпочинку та оздоровлення.

На даний час плануються до відкриття 279 пришкільних відпочинкових закладів з денним перебуванням дітей, в яких   буде відпочивати біля 14700 дітей. Середня вартість харчування 1 дитини у пришкільному таборі складе від 16 до 30 грн. Також планують розпочати роботу 25 позаміських оздоровчих таборів.

В порівнянні з 2017 роком: працювало 234 пришкільних табори, в яких відпочивало – 12744 дитини, та 26 закладів дитячого оздоровлення ( позаміські табори), в яких було оздоровлено 16063 дитини.

Станом на 18.05.2018. фахівцямиГоловного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за заявами керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку проведено 65 консультативних перевірок та 126 комісійних перевірок ( в складі комісій). За результатами проведених перевірок надані практичні рекомендації керівникам закладів оздоровлення та відпочинку, направлені листи головам райдержадміністрацій, щодо підготовки до оздоровчого сезону з метою недопущення відкриття закладів, де відсутні необхідні умови та не забезпечено дотримання вимог санітарного законодавства.

Керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку зазначено, що відкриття закладів до роботи в літній період можливо тільки за наявністю результатів лабораторних досліджень питної води, що підтверджують її гарантовану якість, узгодженого перспективного меню, та за висновками Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, після проведення заходів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Держпродспоживслужбою в Миколаївській області також вжиті заходи щодо недопущення відкриття та функціонування дитячих закладів, не забезпечених якісною питною водою. Так, спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства прийняли участь в засіданнях регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації:

-в лютому 2018р., де було розглянуто питання «Про стан питного водопостачання Миколаївської області», складовою якого є забезпечення якісною питною водою об’єктів оздоровлення, особливо це стосується повноцінного функціонування дитячих закладів в літній період; також 24-26 квітня 2018р. проведені кущові наради з керівництвом райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, селищних, сільських рад, базових підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, за участю керівників Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області з метою надання необхідної консультативної допомоги в організації забезпечення населення області якісною питною водою, організації відомчого контролю відповідно до вимог чинного законодавства.

Територіально, на місцях, проведені наради з сільськими головами, власниками об’єктів-водопостачання за участю спеціалістів територіальних   управлінь Держпродспоживслужби в Миколаївській області з метою надання необхідної консультативної допомоги в організації забезпечення населення області якісною питною водою.

В травні 2018 проведене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з питань:

-«Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення та стан підготовки закладів оздоровлення та відпочинку населення до літнього сезону 2018»,

-«Про запобігання масовим отруєнням населення дикоростучими грибами».

Робота по забезпеченню санітарно – епідемічного благополуччя під час оздоровлення та відпочинку дітей продовжується.