Пріоритетні напрямки роботи Баштанського районного управління – контроль за водопостачанням та робота щодо запобігання епідускладнень на підтоплених територіях

Фахівцями Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 07.07.2023 та 10.07.2023 на виконання доручення Прем’єр – міністра України від 20.12.2022р. № 57940/38/1-21, та протоколу засідання Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2022р. №11 здійснено позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо перевірки суб’єктів питного водопостачання, що провадять господарську діяльність на територіях Березнегуватської та Казанківської селищних рад з відбором 12 зразків питної води на лабораторні дослідження. За результатами проведених заходів надано акти та приписи щодо усунення порушень вимог чинного законодавства. На виконання розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру регіонального рівня, пов’язаної з підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції від 21 червня 2023року № 10, в строк з 03.07.2023 по 10.07.2023р. проведено контроль за якістю харчових продуктів та дотримання санітарних вимог у 8 –ми пристосованих складських приміщеннях для видачі гуманітарної допомоги населенню на території Березнегуватської селищної ради та Володимирівської сільської ради. Порушень не виявлено.
З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, запобігання епідускладнень з гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, в зв’язку з виникненням надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі Каховської ГЕС, протягом тижня здійснювалась інформаційно- роз’яснювальна робота серед населення, а саме:
– розміщена 21 статтяна сайтах громад району;
– проведено 48 бесід з населенням та суб’єктами питного водопостачання,