Повідомлення RASFF щодо виявлення сульфіту в органічній хлорелі і порошку спіруліну

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 08 червня 2018 року №2018.1347. Відповідно до повідомленнякомпанією «NutrisureLtdt/aSupernutrients” (Королівство Великобританії) у зв’язку з виявленням сульфіту в органічній хлорелі і порошку спіруліну, проводиться процедура відкликання харчових продуктів (Chlorella Powder and spirulina powder 5.0 kg).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23, 70-93-78, та e-mail: vetupravlinnia@ukr.net, viddil_bhp@ukr.net.

Вищезазначені харчові продукти експортувалися з Королівства Великобританії в окремі держави-члени Європейського Союзу та до України (імпортер компанія «Tkach Max», м. Київ.).