Повідомлення RASFF щодо виявлення бактерії Listeria monocytogenes в заморожених овочах

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 12 липня 2018 року №2018.1977. Відповідно до повідомленнякомпанією «GreenyardFrozenPolandSpz.o.o” (Польща) у зв’язку з можливим зараженням харчових продуктів бактерією Listeriamonocytogenes заморожених овочів, проводиться процедура відкликання зазначених харчових продуктів, які мають дати виготовлення з 13.08.2016 по 20.06.2018 включно.

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23, 70-93-78, та e-mail: vetupravlinnia@ukr.net, viddil_bhp@ukr.net.

Вищезазначені харчові продукти експортувалися з Польщі в окремі держави-члени Європейського Союзу та до України.