Повідомлення RASFF щодо виявлення алколоідів піролізидинів в орегано, експортованого з Німеччини

До Держпродспоживслужби надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 28.01.2019 № 2019.0305. Відповідно до повідомлення виявлено алколоіди (2,4-дінітрофенол (ДНП) (2,4 – Dinitrophenol (DNP) піролізидинів в орегано, що експортується із Німеччини (виробник Raps Gmbh & Co. KG (імпортер – A.M.T. HandelsGmbh (Австрія).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail: vetupravlinnia@ukr.net, viddil_bhp@ukr.net.