Повідомлення системи RASFF щодо виявлення токсичної речовини в екстракті бамбука, що експортувався в якості харчової добавки «Bamboo Silicon» з Франції

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 21.01.2022 № 2021.3949.

Відповідно до даного повідомлення RASFF в екстракті бамбука, що експортувався до України в якості харчової добавки «Bamboo Silicon» з Франції, виявлено 2-хлоретанол  (˃2,5 мг/кг – ppm). Виробник: Laboratoire Phytobiologic Francais, Rosheim), отримувач: ТОВ «Компанія Вітамакс».

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua .

ДОВІДКОВО. Етиленхлоргідрин (2-хлоретанол) – токсичний, діє на нервову системуобмін речовин, вражає  паренхіматозні органи, подразнює слизові  оболонки, легко проникає через шкіру.  Особливої  шкоди завдають випари етиленхлоргідрину.