Повідомлення системи RASFF щодо виявлення афлотоксинів у обсмажених фісташках Malatya Pazari

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 23 грудня 2021 № 2021.7114.

Відповідно до даного повідомлення, встановлено виявлення афлотоксинів (В1=15,7; загальна кількість = 19,9 мкг/кг – ppb) в смажених фісташках у шкарлупі (партія L 15092021), що експортувалися із Туреччини (виробник: Alagözler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Ihr Turz. Ltd. Sti; експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret A. S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД», вул. Миру, 3, м. Київ, 03134).

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: просп. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 30-43-25 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua .

Довідково: афлотоксини – органічні сполуки, які є найсильнішими гепатоканцерогенами.

При потраплянні низької дози до організму спричиняють хронічний афлотоксикоз, який характеризується пригніченням імунної системи, пошкодженням ДНК та активацією онкогенів.