Повідомлення системи RASFF про несанкціоноване використання лігноцелюлози у кружках Huskee Cups

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 28 грудня 2021 № 2021.5998 – fup 5.

Відповідно до даного інформаційного повідомлення, встановлено несанкціоноване використання лігноцелюлози у кружках Huskee Cups, що експортувалися зі Швеції (постачальник: Espresso Gear, Billdal) до України (отримувач: ТОВ «Бюро Вин», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021).

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: просп. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 30-43-25 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua .

Довідково.

Huskee Cups – чашки для кави, які виробляються з кавового пачменту – побічного продукту обробки кавових зерен.

Під час виробництва таких чашок, несанкціоновано використано лігноцелюлозу — головний компонент рослинної біомаси — природній еквівалент армованого бетону. Складається з міцних кристалічних волокон целюлози, скріплених лігніном і геміцелюлозою, які діють як клей.