Повідомлення RASFF від 19 липня 2021 року № 2021.3830 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид у добавці – стабілізаторі, що використовувалась у морозиві, яке експортувались з Румунії

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 19 липня 2021 року № 2021.3830, стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид у добавці-стабілізаторі, що використовувалась у морозиві, яке експортувались з Румунії (відправник: ІС Маcromex SRL, Campia-Turzii) до України (отримувач:          ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», просп. Петра Григоренка, 43, м. Київ, 02140).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі ‒ Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail viddilbhp@dpssmk.gov.ua.