Повідомлення RASFF щодо виявлення несанкціонованої речовини у харчовому продукті

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF № 2020.5206 – fup 5.

Відповідно до повідомлення RASFF № 2020.5206 – fup 5, виявлено несанкціоновану речовину – оксид етилену (˃0,4 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії  (виробник: Barea srl, Quinto di Treviso, партія № 042), з якого виготовлено хлібні палички, що експортувались з Італії (виробник: Grissitalia srl, Alessandria) до інших країн-членів ЄС та до України (отримувач: ТОВ «Модерн Трейд, вул. Болгарська, 1, м. Одеса, 65007).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail: vetupravlinnia@ukr.net,  viddil_bhp@ukr.net.