Повідомлення RASFF щодо виявлення неавторизованого барвника судан 4 у пальмовій олії

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 21.06.2019 № 2019.2256. Відповідно до повідомлення виявлено неавторизованого барвника судан 4 у пальмовій олії невідомого походження, що експортується із Німеччини (оптова торгівля: Ahelo African Food & Cosmetics B.V.) через Великобританію до окремих держав-членів ЄС та до України Fiducia African Product (вул. Мартиросяна, 16/14, м. Київ).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail: vetupravlinnia@ukr.net,  viddil_bhp@ukr.net.