Повідомлення RASFF щодо стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксиду етилену (0,49 mg/kg – ppm) у кунжутній олії, що експортувались з Італії

До Держпродспоживслужби надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 10 грудня 2020 року № 2020.5552 –fup 5.

Відповідно до повідомлення RASFF, виявлено несанкціоновану речовину оксиду етилену (0,49 mg/kg – ppm) у кунжутній олії), що експортувались з Італії (виробник: Coricelli Spa, Spoleto (Perugia), оптовий продавець (Bordoni Italia srl, Lastera a Signa) до інших країн-членів ЄС та до України (номер партії 8584).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-кт. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail   viddilbhp@dpssmk.gov.ua .