Повідомлення RASFF № 2023.3843 – fup 8 стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту – L-альфа-гліцерилфосфорилхоліну (альфа-GPC) у харчовій добавці

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 30 червня 2023 № 2023.3843 – fup 8 стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту – L-альфа-гліцерилфосфорилхолін (альфа-GPC) у харчовій добавці, що експортувалась з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z.o.o., Otomin) до України (отримувач: UA FITONE DISTRIBUTION, вул. Ярмакова, 1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: т/факс (0512) 30-43-25, (0512) 30-43-14 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua .