Повідомлення RASFF 18 липня 2023 року № 2023.4690-fup2, стосовно виявлення охротоксину А в меленій каві

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 18 липня 2023 року № 2023.4690-fup2, стосовно виявлення  охротоксину А в меленій каві «Wiener Kaffee gemahlen (250g)» (виробник: Gruppo Gimoka srl, Trezzano S/N, Італія), що експортувалась з Австрії (оптовик: GUNZ Warenhandels GmbH, Mäder) до України.

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або

відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: т/факс (0512) 30-43-25, (0512) 30-43-14 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua.

Довідково.

Охрат оксин А – органічна сполука, похідна кумарину, мікотоксин із групи охратоксинів, що продукується мікроскопічними пліснявими грибами роду Аспергілл (Aspergillus ochraceus, Aspergillus carbonarius та ін) і роду Пеніцилл (Penicillium verrucosum). Є контамінантом (харчовим забруднювачем), тим самим є серйозною загрозою для здоров’я та життя людини. Надзвичайно токсичний, нейротоксин, потенційний канцероген для людини, мутаген, тератоген і до того ж має сильну нефро- та гепатотоксичність, імуносупресор, викликає імунодефіцитні стани.