Повідомлення про виявлення перевищення показників безпечності у харчових продуктах

До Вознесенського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло повідомлення про госпіталізацію чотирьох людей з ознаками гострої кишкової інфекції.

Згодом стало відомо те, що люди споживали страви у кафе «Кармен»  м. Вознесенськ, під час сімейного святкового заходу.

На підставі зазначеного, керуючись вимогами Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», державними інспекторами Вознесенського управління здійснено позапланове інспектування вищезазначеного кафе, за результатами якого виявлено порушення законодавства про харчові продукти.

Також, під час позапланового інспектування здійснено відбір зразків харчових продуктів, які залишились після святкового заходу, для проведення лабораторних досліджень акредитованою лабораторією.

Необхідно відмітити, що частина готових страв, була принесена до кафе самими відвідувачами.

За результатами проведених лабораторних досліджень, виявлено:

  • Staphylococus aureus у зразках м’яса відварного качиного, м’яса курки вареної, буженини, рулету свиного, готового м’ясного фаршу, млинців з солодким сиром;
  • патогені мікроорганізми, в т. ч. сальмонели, у зразках риби відварної скумбрії, райдуги молочної.

Встановлені невідповідності харчових продуктів за показниками безпеки (сальмонели, Staphylococus aureus) свідчать про грубе порушення оператором ринку гігієнічних вимог на вищезазначеній потужності.

Враховуючи вищезазначене, Вознесенським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вживаються заходи згідно вимог законодавства про безпечність харчових продуктів.

Водночас, оператором ринку, прийнято рішення про тимчасове припинення діяльності кафе, про що офіційно повідомлено Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.