Посівам загрожують гризуни

Проведеним фітосанітарним моніторингом встановлено, що посіви озимих культур та багаторічних трав продовжують активно заселятися та пошкоджуватися мишоподібними гризунами.

Температурний режим, відсутність опадів та снігового покриву обумовлюють збереження сприятливих умов для розвитку мишоподібних гризунів на території Миколаївської області.

За короткостроковим прогнозом очікується суттєве зростання рівня заселеності та шкодочинності гризунів, особливо на полях де відмічалося осіннє заселення.

Для недопущення пошкодження сільськогосподарських культур, потрібно встановити постійний моніторинг за посівами, в першу чергу в крайових смугах, особливо суміжних з лісосмугами, та вразі необхідності провести захисні заходи дозволеними до використання родентицидами або біологічними препаратами.

Згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів, в Україні зареєстровані та дозволені до використання:

  • хімічні препарати з діючою речовиною – бродіфакум (0,0005, 0,005, 0,05, 0,25%),  бромадіолон, флокумафен, ізопропілфенацин. Всі відносяться до антикоагулянтів крові. Вплив на організм гризунів проявляється порушенням процесів згортання крові. Загибель гризунів при застосуванні препаратів зазвичай відбувається в продовж 3-10 днів. Обробки по мірі необхідності рекомендовано повторювати через 5-7 днів;
  • біологічні препарати на основі бактерії salmonella enteritidis var. Issatschenko. Препарати викликають зараження гризунів мишиним тифом. Біологічний родентицид починає діяти вже через 20-35 хвилин після потрапляння в шлунок гризунів. Перезараження тифом мишей призводить до повної загибелі колонії. Дія препарату може відбуватися в широких температурних межах від -25°С до +35°С, найбільша ефективність досягається при температурі повітря до +10°С. Загибель гризунів зазвичай настає через 6-14 днів.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами                         ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».