Поради споживачам при проведенні гарантійного ремонту товару

Ніхто не застрахований від купівлі неякісного товару. Дуже часто для споживачів є актуальним питання стосовно терміну проведення гарантійного ремонту побутової техніки, що вийшла з ладу під час експлуатації.

Вимоги споживача, щодо проведення гарантійного ремонту, пред’являються на вибір споживача: продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові, представникові виробника або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

При прийманні товару на ремонт споживачу повинні видати відповідний документ, це може бути акт прийому товару, квитанція про прийом товару на ремонт і т.п. Проте, при отриманні таких документів необхідно звернути увагу на опис товару – стан, механічні пошкодження, зовнішній вигляд (аби за певних умов довести, що нові пошкодження, виникли не з Вашої вини).

Особливу увагу необхідно звернути на строки проведення гарантійного ремонту. При пред’явленні споживачем вимоги про проведення безоплатного усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом 14 днів з дати його пред’явлення або за згодою сторін в інший строк. Дуже часто в таких документах дрібним шрифтом прописуються фрази «термін ремонту збільшується у разі відсутності запасних частин», «термін проведення гарантійного ремонту 30 днів», «термін проведення гарантійного ремонту 60 днів» і т.п., на які споживачі не завжди звертають увагу. Будьте уважні! Якщо споживач підписав документ із однією з вищеперерахованих фраз, то він надав виконавцю послуги право проводити гарантійний ремонт у термін, що сягає більше ніж 14 днів.

Обов’язково вказуйте не лише свій номер телефону, а й поштову адресу та email. Іноді недобросовісні сервіси  починають стверджувати, що не могли зв’язатися із споживачем та повідомити йому про завершення ремонту, так як споживач для контактної інформації надав тільки номер телефону.

Хочемо наголосити, що при отриманні товару, з гарантійного обслуговування, споживач, повинен перевірити і переглянути його на відсутність нових механічних пошкоджень, на наявність всіх деталей та за можливості, перевірити його справність.