Поновлено позапланові перевірки у сфері ціноутворення на надання житлово-комунальних послуг

Урядом відновлюються позапланові перевірки у сфері надання житлово-комунальних послуг. Відповідну постанову №261 ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 8 березня 2024 року, шляхом внесення змін до постанови №303 від 13.03.2022, яка встановлювала мораторій на проведення заходів державного контролю та ринкового нагляду в умовах воєнного стану.

Натепер Держпродспоживслужба може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у сфері надання житлово-комунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини.

Житлові і комунальні послуги мають важливе значення для споживачів і є їх базовими потребами.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства однією із підстав проведення позапланового заходу є звернення споживачів.

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) можуть бути проведені при дотриманні вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Тому, у зверненні громадянам варто вказати найменування суб’єкта господарювання, його організаційно-правову форму (ФОП, ТОВ, ПП тощо), адреса, факт порушення державних регульованих цін та, у разі наявності, документальне підтвердження (чеки, рахунки, договір тощо).

За умови виникнення питань щодо порушення у сфері ціноутворення пропонуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для вжиття вичерпних заходів за адресою: пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003 або на електронну пошту  e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua