В Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надходять численні звернення мешканців міста зі скаргами на незадовільний стан прибережної зони відпочинку «Чайка» в зв’язку зі скиданням ґрунту після поглиблення дна акваторії річки.
За повідомленням ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр» якість річкової води в акваторії Південного Бугу, в районі розташування місця відпочинку «Чайка», незадовільний. З початку літнього оздоровчого сезону 100% досліджених проб не відповідали вимогам по індексу ЛКП (від 24000 до 70000 в дм3, при нормі не більше 5000) та 9 проб по індексу колі-фагів (від 200 до 177 000 в дм3, при нормі не більше 100). Станом на 14.07.17 ситуація залишається незадовільною, індекс ЛКП в одній з досліджених проб річкової води сягає 2400000.
З ціллюзапобігання негативного впливу на здоров’я людини та з метою зниження соціального напруження серед населення, Головне управління звернулося до ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр» з запитом провести лабораторні дослідження річкової води пляжу « Чайка» на показники безпеки, а саме на вміст токсичних елементів – солей важких металів, вміст радіонуклідів, пестицидів, отрутохімікатів. За результатами проведених досліджень річкової води, виявлені концентрації небезпечних речовин не перевищують встановлених нормативів.
Разом с тим, з урахуванням того, що показники мікробіологічного забруднення річкової води перевищують нормативний показник індексу ЛКП в 480разів, Держпроспоживслужба попереджає, купання в такій воді несе загрозу для здоров’я та може викликати інфекційні захворювання. В прибережній зоні місця відпочинку «Чайка» встановлені попереджувальні щити «Купання заборонено».
Держпродспоживслужба Миколаївської області звертається до мешканців області утриматися від купання в місці масового відпочинку «Чайка»