Пляж «Чайка» – купання заборонено!

   чайка

В Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надходять численні звернення мешканців міста зі скаргами на незадовільний стан прибережної зони відпочинку «Чайка» в зв’язку зі скиданням ґрунту після поглиблення дна акваторії річки.

   За повідомленням ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр»   якість річкової води в акваторії Південного Бугу, в районі розташування  місця відпочинку «Чайка», незадовільний. З початку літнього оздоровчого сезону  100% досліджених проб не відповідали вимогам по індексу  ЛКП (від 24000 до 70000 в дм3, при нормі не більше 5000) та 9 проб по індексу колі-фагів (від 200 до 177 000 в дм3, при нормі не більше 100). Станом на 14.07.17 ситуація залишається незадовільною, індекс ЛКП  в одній з досліджених проб річкової води сягає 2400000.

         З ціллюзапобігання негативного впливу на здоров’я людини та з метою зниження  соціального напруження серед населення,  Головне управління звернулося до ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр»   з  запитом провести  лабораторні дослідження річкової води пляжу « Чайка» на показники безпеки, а саме на вміст  токсичних елементів – солей важких металів, вміст радіонуклідів, пестицидів, отрутохімікатів. За результатами проведених досліджень річкової води, виявлені концентрації небезпечних речовин не перевищують  встановлених нормативів.

Разом с тим, з урахуванням  того, що показники мікробіологічного забруднення річкової води перевищують нормативний показник індексу ЛКП в 480разів, Держпроспоживслужба попереджає, купання в такій воді несе загрозу для здоров’я та може викликати інфекційні захворювання.  В  прибережній зоні місця відпочинку «Чайка» встановлені  попереджувальні щити «Купання заборонено».

Держпродспоживслужба Миколаївської області звертається до  мешканців  області утриматися від купання в місці масового відпочинку «Чайка»