Підсумки роботи сектору контролю за регульованими цінами за 5 місяців 2023 року

Для подолання викликів, які виникли протягом воєнного часу у 2023 році сектором контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами шляхом проведення постійних цінових спостережень здійснено  контроль за встановленням суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі цін на товари, лікарські засоби вітчизняні та паливно-мастильні матеріали, зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 та розпорядженні Миколаївської обласної військової адміністрації від 15.03.2022 № 89-р.

Спостереження цін здійснюються в м. Миколаїв та у районах Миколаївської області.

З початку 2023 року цінові спостереження проведено 2333 разів. А саме: магазини та супермаркети – 1218 разів, продовольчі ринки – 153 рази, АЗС –  962 рази та аптечні заклади 786 разів.

Для уникнення порушень державної дисципліни цін, забезпечення ефективного контролю за встановленням роздрібних цін на окремі товари та, під час виявлення перевищення граничних торговельних надбавок на такі товари, застосовуються превентивні заходи впливу, зокрема надання відповідних роз’яснень та консультацій суб’єктам господарювання щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін. Внаслідок чого ціни знижено за рахунок зменшення торговельних надбавок.

Моніторингом цін на лікарські засоби, які підлягають відшкодуванню згідно реєстру таких цін здійснено аналіз цін щодо дотримання вимог законодавства в кількості 26214 у 22 аптечних закладах ПП «Медицина для Вас».

Також розглянуто 4 звернення громадян щодо завищення цін на продукти харчування, лікарські засоби, тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та вартості абонентського обслуговування  на ці послуги.

На офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області опубліковано 3 статті щодо державного регулювання цін на продукти харчування та лікарські засоби.

При виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та тарифів пропонуємо громадянам звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, або на електронну пошту  e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.uaЗ метою запобігання можливих порушень законодавства у сфері ціноутворення  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області буде вжито вичерпних заходів.