Під державним контролем комунальні заклади охорони здоров’я

Вартість медичних послуг, що надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я, перелік яких встановлено Кабінетом Міністрів України, підлягають державному регулюванню.  У Миколаївській області ціни на такі послуги встановлено розпорядженнями обласної державної адміністрації.

На виконання річного плану за 2019 рік сектором контролю за регульованими цінами проведено перевірку державного закладу охорони здоров’я з питання дотримання вимог законодавства з ціноутворення.

Контрольний захід показав, що при наданні платних послуг, медичним закладом з окремих пацієнтів безпідставно, понад загальну вартість стягувалась плата за забір матеріалу для проведення аналізу, незалежно від його здійснення.

За рахунок безпідставного стягування плати за послугу сума необґрунтовано отриманої виручки за період, що підлягав перевірці, склала майже 12000 грн.

Медичному закладу видано рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на суму близько 24000 грн. та припис про усунення порушення державної дисципліни цін.

Лікувальним закладом вимоги припису виконано.