Передача пересувної лабораторії моніторингу навколишнього середовища: відновлення екологічної безпеки у Херсоні

Останні роки стали періодом випробувань для навколишнього середовища через військову агресію рф та окупацію територій нашої країни. Херсон не був винятком і постраждав від негативних екологічних наслідків, зокрема підриву дамби Каховської ГЕС. Проте, зараз, Херсонська регіональна державна лабораторія ім. Професора Л.С. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала новий інструмент для відновлення екологічної безпеки – пересувну лабораторію моніторингу параметрів забруднення навколишнього середовища.

За погодженням Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та завдяки співпраці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, які об’єднали зусилля для відновлення нормального екологічного стану у Херсоні після довгого періоду неспокою і знищення. Враховуючи наслідки окупації та підриву дамби Каховської ГЕС, необхідність ефективного моніторингу стала критичною для оцінки забруднення та ймовірних екологічних загроз.

Пересувна лабораторія моніторингу навколишнього середовища є сучасним технологічним комплексом, який дозволяє проводити широкий спектр аналізів взірців повітря, води, ґрунту та інших середовищ. Оснащена найновітнішим обладнанням, така лабораторія дозволяє отримувати точні дані про забруднення довкілля, ефективно контролювати стан довкілля та вчасно виявляти потенційні ризики для здоров’я людей та природних екосистем.

Цей крок є важливим у відновленні зруйнованої екосистеми та підтримки здоров’я громади.

Лабораторія укомплектована сучасними засобами вимірювань вмісту в атмосферному повітрі та воді забруднюючих речовин відповідно до вимог нормативних документів України. Спеціалісти лабораторії матимуть змогу оперативно виявити небезпечні речовини та зробити висновки щодо причин забруднення довкілля:

– в атмосферному повітрі: пил (речовини у вигляді суспендованих  твердих часток), діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід, фенол, сірководень, вуглеводні, аміак, бензол, толуол, етилбензол, ксилоли, озон;

– у воді: наявність нафтопродуктів, фосфатів амонію, нітратного азоту, нітритного азоту, хлору вільного, хлору загального, сульфатів, заліза загального.

Така лабораторія потрібна для проведення моніторингу у різних локаціях, у різний час, виїжджати для замірів, проводити дослідження. Заміри, проведені одночасно у двох різних місцях, дадуть більш точні та інформативні результати, ніж зібрані в одному місці. Маючи дані досліджень, які проводитимуть фахівці пересувної лабораторії, мешканці Миколаєва та області будуть мати уявлення про екологічну ситуацію у регіоні.

Передача пересувної лабораторії моніторингу навколишнього середовища стала знаком нового початку для міста, яке зазнало випробувань, але зараз зосереджує свої зусилля на відновленні та захисті свого навколишнього середовища. Такі спільні ініціативи свідчать про силу співпраці та визначають шлях до створення здорового та стійкого майбутнього для всіх жителів Херсона та області.