ПАМ’ЯТКА щодо правил збору продуктів харчування та приготування їжі для гуманітарних потреб  та для військових

ПАМ’ЯТКА

щодо правил збору продуктів харчування

та приготування їжі для гуманітарних потреб  та для військових

 

Звертаємо увагу на основні рекомендації для роботи гуманітарних штабів із збору продуктів харчування, з метою профілактики харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій.

Дотримання таких простих правил може врятувати цивільне та військове населення від харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій:

– Залучити до роботи (збору, розвантаження, транспортування харчових продуктів) лише здоровий персонал (без підвищеної температури, кашлю, без ознак діареї, витікання з носу, очей, без висипання на шкірі). Обов’язковою є гігієна рук відповідальних осіб та відсторонення від такої роботи осіб, які мають ознаки кишкових інфекцій.

– Сировину та готові харчові продукти приймати, зберігати, транспортувати максимально окремо! Забезпечуйте умови зберігання харчових продуктів; за відсутності холодильника доцільно передбачити склад за межами приміщення на вулиці.

– Оцінюйте цілісність і герметичність пакування харчових продуктів та строки придатності.

– Про розфасуванні продукції безпосередньо волонтерами бажано перевірити термін придатності і умови зберігання. Це допоможе правильно розподілити продукти і продумати меню на місці.

– При отриманні сировини ( м’ясо, риба тощо) з метою зменшення ризиків, піддавати її максимально можливій термічній обробці. Переконайтеся що м’ясо або риба повністю просмажені, проварені або протушені.

– Особливу увагу приділіть прийому продукції, яка швидко псується. Якщо  такі продукти наявні, то важливо перевіряти їх на органолептичні показники якості – яка їжа на вигляд, на запах та на смак.

– Дотримайтесь гігієнічних вимог та технології приготування їжі.