ПАЛІННЯ ТА КОРОНАВІРУС

ФЕЙК: «COVID- 19 уникає курців»! Мовляв, повітря, що його вдихають курці, завжди гаряче. Отже, дим від сигарети дезінфікує дихальні шляхи.

ПАРИРУЄМО: Курці ризикують більше!

По-перше, під час куріння люди частіше торкаються обличчя, губ, сигарети (кальяну, електронної сигарети чи вейпу), яку потім кладуть до рота;

По- друге, багато курців уже мають хронічні хвороби легень або знижений їх об’єм;

По – третє, куріння знижує доступ кисню до нашого тіла, а це збільшує ризик серйозних легеневих проблем, зокрема пневмонії.

Звісно, коронавірус може вразити будь-кого. Більше того: всі курці мають вищий ризик бути інфікованими будь-якими вірусами. Особливо такими, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Чому? Тому що коли людина курить, її обмінні процеси працюють гірше, а на слизовій оболонці є менше рідини. Тому все кардинально навпаки: треба казати, що всі курці більше схильні до вірусних захворювань, ніж інші.

Низка міжнародних інституцій підтвердила, що з’являється більше даних, що у курців вищий ризик отримати важкі ускладнення при інфікуванні COVID-19, у порівнянні з людьми, які не курять.

У статті опублікованій у науковому журналі Lancet 30 січня 2020 року повідомлялося, що перші смерті від коронавірусу були зафіксовані у двох чоловіків 61 та 69 років. Вони не мали хронічних захворювань, проте обидва багато років курили.

Всесвітня організація охорони здоров’я наголосила, що ослаблені курінням легені більш чутливі до респіраторних інфекцій. Отже, організм курця є більш схильним до потрапляння коронавірусу.

Дослідження, опубліковане 28 лютого 2020 року у Китайському Медичному Журналі було присвячено факторам ризику розвитку пневмонії у пацієнтів, які були інфіковані COVID-19. Вони виявили, що серед тих, у кого діагностували пневмонію, 27% були курцями, а серед тих, хто перехворів без ускладнень, курцями були лише 3%.

Куріння та паріння електронних сигарет послаблюють опірність легень до ГРВІ. Курці в 14 разів частіше мають ускладнення від COVID-19, ніж ті, хто не курять

Усе більше доказів свідчить про те, що люди, які курять, можуть отримати ускладнення в результаті зараження COVID-19, бо куріння пошкоджує легені. Наприклад, легені природним чином виробляють слиз, але у курців цієї речовини у легенях більше і вона густіша, у результаті чого легеням важко самоочиститись. Цей слиз закупорює легені, що дозволяє вірусам швидше розвиватись. Куріння також впливає на імунну систему, ускладнюючи боротьбу з інфекцією.

Перехід від куріння тютюнових виробів до вживання електронних сигарет не зменшує ризики ускладнень від COVID-19.

Дослідники з університету Північної Кароліни виявили, що активність тих генів в носових клітинах, які відповідають за реакцію імунної системи на запалення, приглушається парою від електронних сигарет навіть більше, ніж тютюновим димом.

Боротися з епідеміями та пандеміями потрібно на випередження і антитютюнове законодавство – це найкраща профілактика куріння серед дітей та молоді, що