Оздоровчий сезон 2019 року

Основними завданнями  літнього оздоровлення та відпочинку – є створення безпечних умов для перебування, належного харчування, медичного обслуговування, виховання дітей,  забезпечення  охорони їх  життя та здоров’я, реалізація  освітніх програм та змістовного дозвілля.

В Миколаївській області,  в оздоровчому сезоні 2019 року  працює 24 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, в зонах відпочинку Коблево, Рибаківка, Очаків, Морське, та  197  пришкільних  відпочинкових таборів  з денним перебуванням дітей.

Напередодні оздоровчого сезону, спеціалістами управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  проведена значна організаційно – методична  робота:

-Прийнята участь в засіданнях регіональної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації, де були  розглянуті питання: «Про стан забезпечення населення якісною питною водою» (в тому числі і в закладах оздоровлення та відпочинку); «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення в літній період 2019р.».

-Проведені  наради: з керівниками позаміських закладів оздоровлення та відпочинку зон відпочинку «Очаків», «Коблево»; з керівниками органів місцевого самоврядування, керівниками міських та районних пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей; з спеціалістами територіальних органів Держпродспоживслужби в Миколаївській області; з медичними працівниками області, які працюють в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Перед оздоровчим сезоном, за заявами суб’єктів господарювання, проведені санітарно-епідеміологічні обстеження закладів оздоровлення та відпочинку. За результатами проведених перевірок, порушення вимог санітарного законодавства, були виявлені в 87 закладах, що склало — 37%. Керівникам всіх закладів, де були виявлені порушення вимог санітарного законодавства, були надані пропозиції та рекомендації, щодо усунення виявлених порушень. Після виконання наданих рекомендацій та пропозицій, були проведені  комісійні перевірки по прийомці таборів до роботи в сезон.

За підсумками проведених перевірок, встановлено, що найкраще підготовлені до сезону наступні заклади: ДОТ«Політехнік-3», ОСТ«Лісотехнік», ДТС «Дубки», ПДЗОВ «Дельфін», ДСК «Спортіум», ОРК «Іскра», ДОТ «Морська хвиля», ПДЗОВ «Нептун-1», ДОК «Алий парус» (пропозиції та рекомендації Держпродспоживслужби виконані на 100%).

Вищезазначеними оздоровчими закладами були вжиті заходи, щодо покращення матеріально-технічної бази:

  • Збудовані нові житлові корпуси, господарські будівлі в  закладах   оздоровлення та відпочинку: ОСТ «Лісотехнік», ДОТ «Політехнік -3»,  ФСТ «Динамо України».
  • Облаштовані сучасні спортивні майданчики в: ДСК «Спортіум», ПДЗОВ «Маяк», ДОТ «Морська хвиля», ФСТ «Динамо України».
  • Придбане нове обладнання на харчоблок, нова мебля в корпуси: ДОТ «Політехнік -3», ОСТ «Лісотехнік», ДСК «Спортіум», ДОТ «Морська хвиля», ОСК «Очаків»
  • Виконані ремонти систем каналізації, вентиляції, водопостачання, придбане нове санітарно-технічне обладнання в заклади: ДОК «Алий парус», ОСТ «Лісотехнік», ДОТ «Морська хвиля», ПДЗОВ «Маяк».

Але є райони області, де літнє оздоровлення дітей не було організоване, це райони області: Баштанський, Вознесенський, Доманівський, Вітовський, Ново-Одеський, Очаківський, Снігурівський.

Протягом першої  оздоровчої зміни, проводилися вибіркові перевірки закладів оздоровлення та відпочинку, всього перевірено 33 заклади. Перевірки були проведені з використанням лабораторних методів дослідження.

Всього, до початку оздоровлення та під час першої зміни проведено 257 перевірок.

Лабораторні дослідження проводились оздоровчими закладами в форматі виробничого контролю,  та  під час проведення вибіркових перевірок – спеціалістами управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Завершується I зміна, за підсумками роботи першої  зміни, встановлено, що в позаміських закладах оздоровлення та відпочинку перебувало – 7065 дітей. В пришкільних відпочинкових таборах з денним перебуванням дітей – 11 240 дітей.

Робота по здійсненню контролю за роботою закладів оздоровлення та відпочинку, в  оздоровчому сезоні 2019 року,  триває.