Отримання санітарного паспорту на право одержання, зберігання та реалізації пестицидів і мінеральних добрив

Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, статті 25 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; статті 11, 16-3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 2 березня 1995 року № 86/95, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», в яких і зазначено основні заходи, спрямовані на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність паспортизації об’єкта (документального засвідчення наявності належних умов для виробництва, транспортування, зберігання та роботи з пестицидами). Дані правила є частиною санітарного законодавства та обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами і організаціями, приватними господарствами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами.

Санітарний паспорт на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів видається управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за результатами проведеного позапланового обстеження за заявою суб’єкта господарювання при відсутності порушень. Паспортизація складу здійснюється щорічно. Зберігання пестицидів на непаспортизованих складах заборонено.

Протягом 1 кварталу 2023 року надано 3 паспорти на право одержання, зберігання та реалізації пестицидів та агрохімікатів.

Для отримання консультації можна звертатись до Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 41