Отруєння грибами становить загрозу для життя!

На Миколаївщині щороку реєструються непоодинокі випадки отруєнь людей дикорослими грибами.

Населення мало обізнано щодо видів дикорослих грибів та обмеженнями щодо їх споживання. Традиційно, в розпал грибного сезону  місцеве населення  буде збирати гриби в лісах та лісопосадках.

Тому, за нашим прогнозом кількість випадків отруєнь грибами в поточному році на території області матиме тенденцію до збільшення, тим паче, що погодні умови сприяють їх проростанню.

Головне управління Держпродспоживслужби у  Миколаївській  області звертається до жителів області ще раз подумати перед тим, як прийняти сумнівне рішення про збір та вживання дикорослих грибів.

Просимо звернути увагу на те, що ніяка цінність грибів за смаковими та поживними якостями не може зрівнятися із життям людини. Відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте лише штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах. В жодному разі не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

Гриби – це не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати: дітям до 12 років; жінкам у період вагітності і грудного вигодовування; людям похилого віку.

Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) – негайно викликайте швидку допомогу.