Організація питного водопостачання на території Воскресенської селищної ради

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області тримає на контролі питання подання населенню якість питної води, що надається суб’єктами господарювання на підконтрольні території.

В зв’язку з відсутністю даних щодо результатів відомчого лабораторного контролю на території селищної ради, проведено збір інформації метою якого є отримання відомостей про процеси забезпечення якісною питною водою населення та недопущення епідемічних ускладнень серед населення, пов’язаних з вживанням питної води негарантованої якості.

З метою виявлення негативного впливу та стан здоров’я населення в ході збору інформації відібрано 5 зразків питної води в населених пунктах: Червоне, Водокачка, Горохівка та на пункті доочистки води в смт. Воскресенське.

За результатами узагальнених даних досліджень питної води централізованого питного водопостачання встановлено невідповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» із 5 проб, 5 не відповідають за мікробіологічними показниками, що становить 100%,а саме виділено: ентерококи, загальні колі форми,  E.coli з розвідної мережі в селах Червоне, Водокачка, Горохівка та на пункті  видачі доочищеної питної води в смт. Воскресенське, майже в усіх пробах встановлено перевищення загального мікробного числа. За фізико-хімічними показниками перевищення із 5 проб не відповідає 5, що становить 100 % по загальній жорсткості, хлоридам, сульфатам, сухому залишку в населених пунктах Червоне, Водокачка, Горохівка. Не відповідність води виявлена також на пункті видачі доочистки питної води в смт. Воскресенське, за завищеним показником по загальній жорсткості, фактор який щодня впливає на життя людини. Жорстка вода – це вода з високим вмістом мінералів, зокрема кальцію(Ca2+) та магнію(Mg2+), інколи – солей заліза, що може негативно позначитися на здоров’я  людини. Є ризик зіткнутися з наступними побічними ефектами, як поява піску або каміння в нирках або сечовому міхурі; посилення проблем із серцем; сухість шкіри.

Хлориди впливають на водно-сольовий обмін в організмі людини. Вживання води з високим вмістом хлоридів призводить до пригнічення шлункової секреції ,внаслідок чого порушується процес перетравлення їжі.

Питну воду  з  перевищеною нормою сульфатів не можна пити! Ці солі негативно впливають на функції системи травленняна, в першу чергу – на шлунок, гальмуючи його секреторну діяльність. Мінералізація негативно впливає також  на вагітність, на плід і новонароджених дітей та збільшує ймовірність гінекологічних захворювань.

Вода з підвищеним вмістом мінеральних солей, а саме з високим показником сухого залишку, непридатна для пиття, так як має солоний або гірко – солоний смак, а її вживання призводить до негативних фізіологічних змін в організмі: сприяє перегріву в спекотну погоду, змінює водно-сольовий обмін, посилює моторну і секреторну функцію шлунку і кишківника.

Голові Воскресенської селищної ради та керівникам комунальних підприємств, відповідальних за водопостачання, надано пропозиції щодо усунення порушень та вжиття першочергових заходів реагування залдля забезпечення населення питною водою гарантованої якості.