Обережно – ГРИП!

1

Грип – це вірусне захворювання, супроводжується ураженням дихальних шляхів та загальною інтоксикацією. Поширюється повітряно-крапельним шляхом або ж побутовим.

Вірус потрапляє до організму через слизову оболонку дихальних шляхів. Швидко розмножується, пошкоджуючи клітини та разом с токсинами потрапляє до крові людини. Розповсюджуючись в організмі пошкоджує імунну, серцево-судинну та нервову системи. У зв’язку з цим виникає велика вірогідність приєднання бактеріальної інфекції та розвитку ускладнень.

Симптомами грипу : раптове погіршення самопочуття, загальна слабкість, підвищення температури тіла, головна біль, чутливість очей до світла.

При появі симптомів грипу необхідно звернутись до лікаря щодо призначення препаратів для усунення симптомів. Необхідно допомогти організму боротись з вірусом грипу. Рекомендується зменшити навантаження, дотримуватись постільного режиму, пити рідину, частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання.

Для зменшення ризику захворювання на грип діючим методом є специфічна профілактика – вакцинація від конкретного виду вірусу.

В Україні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, прогнозується поширення :

-вірусу A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09;

-вірусу A / Singapore / INFIMH-16-0019 / 2016 (H3N2)

-вірусу B / Colorado / 06/2017.

На період епідемічного сезону 2018-2019 в Україні доступні дві вакцини для імунопрофілактики грипу – «Ваксігрип Тетра» французького виробника «Санофі Пастер» та «ДжіСі Флю» південнокорейського «Грін Кросс Корпорейшн».

За інформацією про наявність вакцини від грипу у регіоні, просимо звертатись до «Укрвакцини» за телефоном: (044) 354-20-00.