ОБЕРЕЖНО ХОЛЕРА !

Поширення холери у світі на 2006 р. ♦ Осередки сталого виникнення епідемій ♦ Спорадичні випадки завезення холери

холера 2

 холера 2

 З метою  недопущення випадків захворювання холерою серед населення міста Миколаєва за пропозицією Держпродспоживслужби ініційовано    та  16.08.2017 року проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС міста за участю всіх причетних служб: спеціалістів ГУ НП в Миколаївський області,  ГУ ДСНС України, Управління охорони здоров’я м. Миколаєва, Управління державного агентства рибного господарства  в Миколаївській обл. , голів адміністрацій районів міста , КП « Миколаївводоканал» та ін. На засіданні розроблено  порядок  взаємодії по недопущенню виникнення та розповсюдження захворювань на холеру,  з ціллю вжиття запобіжних заходів . Прийнято протокольне рішення протокол № 11 від 16.08.2017р. Згідно цього  рішення проведені наступні заходи:

  ДУ « Миколаївський лабораторний центр»  збільшено кратність запланованого соціально-гігєнічного моніторингу відбору проб води з річок Інгул, Південний Буг. Дніпро-Бугзького ліману. З 14.08 по 23.08.17р. було відібрано 22 проби річкової води на вібріофлору – Інгульський міст, р. Інгул, пляж «Стрєлка», Миколаївська ЦРЛ та ОС с. Весняне, Миколаївська ЦРЛ, Яхт-клуб, Намив (вул. Лазурна 52), 100 квартал 45/81. В  усіх відібраних пробах виявлено Vibriocholeraenon-O1.( холероподібний вібріон). Відібрано проби стоків з ливневого колектору біля пішохідного мосту через р. Інгул. Відхилень не встановлено.

 Органами місцевого самоврядування місцевої влади(районними  адміністраціями)  проведено 19 рейдів по місцям стихійної торгівлі.

Встановлені попереджувальні щити  про заборону купання в місцях відпочинку біля води , які розташовані в межах районів міста. Виявлено та ліквідовано 22 несанкціонованих звалища  в районах річок.

 Держпродспоживслужбою  керівникам ринків міста  надано повідомлення про заборону реалізації річкової риби на території ринків  № 14.23\214 від 18.08.2017р. та пропонований текст радіолекцій щодо профілактики захворювання на холеру. Проведено 8  радіопередач на ринках міста. Сумісно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації  управлінням охорони здоров’я міста відпрацьований та затверджений порядок перепрофілювання  лікувально-профілактичних закладів міста Миколаєва при виникненні поодиноких та масових випадів холери на 2017 рік. В    усіх   закладах охорони здоров’я   міста   відкориговані    Комплексні   плани на  випадок ускладнення епідситуації  з  холери;проведені, згідно затверджених планів, проведені  тренінгові заняття з медперсоналом щодо діагностики, епідеміології, клініки, диференціальної діагностики, лікування та профілактики холери;

МКП « Миколаїводоканал»  забезпечено концентрацію залишкового хлору  в тупікових та кінцевих точках мережі питного водопостачання міста  03.-0.5 мг\л. Проводяться додаткові дослідження питної води на насосних станціях водоканалу на 15 точках  ( усього відібрано понад 30 проб). Кількість залишкового хлору коливалася від 0.43 до 0.5 мг\л.  Проводяться роботи по своєчасній ліквідації аварій мереж. Усунено 48 закупорок каналізаційних мереж міста та 7 при витоку на поверхню ґрунту.

 З ціллю отримання інформації та пошуку вірогідного джерела забруднення річки Держпродспоживслужбою  направлено  запит до керівництва заводу 61 Комунара щодо заходу іноземних суден до акваторії заводу та роботи каналізаційної мережі( № 14.23\189 від 16.08.2017. За повідомленням  адміністрації заводу на ремонт зайшло одне судно ВРД « Буревісник» яке належить Миколаївському відділенню « Держгідрогеографії» ( в іноземні порти не заходило). Скид стоків заводу проводиться у централізовану каналізаційну мережу міста .

 Фахівцями Держпродспоживслужби проведено попереднє обстеження 9 об’єктів , що розташовані в районі вул. Набережна та бульвару Адм. Макарова на предмет збору інформації підключення до мереж каналізації. Об’єктів без підключень до каналізації не встановлено.

 Підприємством КП « ЕЛУ автодорог» перевірені ливнестокові колодязі( по ходу липневого колектору) в районі вул. Лягіна ріг Нікольської, В. Морськой ріг Лягіна, вул. Спаської ріг Лягіна. Не законних підключень не встановлено. Колодязі сухі, окрім колодязю по вул. Спаська ріг Лягіна – встановлені несанкціоновані зливи з квіткового ринку.

Управлінням Держагенства рибного господарства посилена робота по недопущенню торгівлі  річкової риби в місцях стихійної торгівлі . Проведено 5 рейдів . Вилучено 4 кг річкової риби.

     В засобах масової інформації систематично проводиться санітарно-просвітницька робота з населенням щодо заходів особистої,  громадської гігієни та  своєчасного попередження виникнення захворювань ГЕК та холери.