Норми щодо допустимого рівня шуму, зокрема від генераторів, не застосовуються під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій

У зв’язку з численними запитаннями громадян щодо використання генераторів і можливих штрафів за перевищення рівня шуму, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надає роз’яснення з цього питання.

Як зазначив Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Сергій ТКАЧУК:

“Останнім часом до Держпродспоживслужби надходять багато телефонних дзвінків щодо інформації з соцмереж про те, що власників генераторів будуть штрафувати за перевищення рівня шуму під час роботи цих приладів. Справді, згідно із санітарними нормами, допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі. Але зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках, коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

Проте знизити рівень шуму все ж таки можна. Для цього потрібно:

  • встановити генератор на рівну поверхню на грубий гумовий килимок на відстані 6 м від житлових будинків та спальних приміщень, подалі від вікон та входів до будівлі;
  • оточити його шумозахисними й акустичними екранами;
  • обладнати спеціальним кожухом зі внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів;
  • додатково обкласти генератор мішками з піском.

Задля уникнення пожеж чи інших аварійних ситуацій раджу дотримуватися всіх заходів безпеки під час експлуатації генераторів”.