Нормативно-правова база

ЗАЯВА про встановлення, підтвердження підтримання, поновлення офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 04.03.2021  № 451 “Про затвердження Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки”

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06.09.2013 №534 «Про затвердження Порядку оформлення Головним державним фітосанітарним інспектором України, головними державними фітосанітарними інспекторами в Автономній Республіці Крим, областях, їх заступниками та державними фітосанітарними інспекторами матеріалів про адміністративні правопорушення»

Перелік питань для тестування та варіанти відповідей із зазначенням правильної відповіді до кожного питання

Закон України «Про насіння і садивний матеріал»
Закон України «Про охорону прав на сорти рослин»
Закон України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів»
Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»
Закон України «Про зерно та ринок зерна в Україні»
Міжнародна конвенція про захист рослин
Постанови Кабінету Міністрів України:
Постанова КМУ від 02 грудня 2020 р. № 1187 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал»
Постанова КМУ від 06 березня 2019 р. № 198 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритих системах Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів».
Постанова КМУ від 16 січня 2019 р. № 24 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів».
Постанова КМУ від 16 січня 2019 р. № 23 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів».
Постанова Кабінету Міністрів України від 24 серпня 2019 року №787 «Про затвердження                                         критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності із зберігання зерна та продуктів його переробки і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів»
Постанова КМУ від 26 вересня 2018 р. № 774 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні».
Постанова КМУ від 18 серпня 2017 р. № 615 «Про затвердження арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу»
Постанова КМУ від 21 лютого 2017 р. № 97 «Про затвердження Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал»
Постанова КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1031 «Про затвердження видачі, скасування, тимчасового зупинення дії та форми свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора)»
Постанова КМУ від 21 грудня 2016 р. № 979 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал»
Постанова КМУ від 7 грудня 2016 р. № 916 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру органів з оцінки відповідності»
Постанова КМУ від 30 листопада 2016 р. № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва»
Постанова КМУ від 30.11.2016 р. № 881 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів)
Постанова КМУ від 26 жовтня 2016 р. № 762 «Про затвердження Порядку ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння та садивного матеріалу сорту, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, але внесеного до Переліку сортів Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна»
Постанова КМУ від 05 жовтня 2016 р. № 691 «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, для селекційних, дослідних робіт і експонування»
Постанова КМУ від 11 липня 2013 р. № 700 «Про затвердження Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту генетично модифікованих організмів у продукції»
Постанова КМУ від 23 липня 2009 р. № 808 «Деякі питання проведення апробації (випробування) та реєстрації генетично модифікованих організмів сортів сільськогосподарських рослин»
Постанова КМУ від 28 квітня 2009 р. № 423 «Про затвердження Порядку видачі дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів»
Постанова КМУ від 2 квітня 2009 р. № 308 «Про затвердження Порядку видачі дозволу на проведення державної апробації (випробування) генетично модифікованих організмів у відкритій системі»
Постанова КМУ від 19 серпня 2002 р. № 1183 «Про заходи щодо реалізації Закону України «Про охорону прав на сорти рослин»
Постанова Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2022 року № 398 “Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану” (внести зміни у назві).
Постанова КМУ від 02.11.1995 №881 “Про затвердження Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів”
Накази:
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 липня 2019 р.
№ 384 «Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіннєвої картоплі»      
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 липня
2019 р. № 385 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритій системі»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 квітня
2019 р. № 170 «Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21 листопада
2018 р. № 558   «Про затвердження Методики польового оцінювання насіннєвих посівів соняшнику та ріпаку»  
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 грудня
2018 р. № 613 «Про затвердження порядку знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 жовтня
2018 р. № 476 «Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіння зернових культур»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28 лютого
2018 р. № 110 «Про затвердження Правил складання та подання заявки на сорт рослин»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09 вересня 2022 р. № 664 «Про затвердження Порядку визначення органом із сертифікації обсягів проб сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління, призначеного для проведення ділянкового (грунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 жовтня
2017 р. № 576 «Про затвердження Інструкції щодо забезпечення дослідними зразками експертизи заявки на сорт рослин»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 липня
2017 р. № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 травня 2017 р.     № 246 «Про деякі питання забезпечення визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу» (ділянковий (ґрунтовий) та лабораторний сортовий контроль)
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 24 лютого
2017 р. № 88 «Деякі питання забезпечення здійснення сертифікації у сфері насінництва та розсадництва»
 Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 січня 2017 р.
№ 7 «Про деякі питання забезпечення сертифікації насіння і садивного матеріалу»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 жовтня
2016 р. № 365 «Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів»
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 жовтня
2016 р. № 366 «Про затвердження Порядку підготовки та проведення кваліфікаційного іспиту аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) та форми заяви на складання такого іспиту»
 Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 жовтня
2016 р. № 362 «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів)
 Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 липня
2016 р. № 257 «Про затвердження Порядку підтвердження рівня компетентності та вимог до органів з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва»
 Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 червня
2016 р. № 198 «Про затвердження форм заяв включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр»
Наказ Мінекономіки від 13.04.2021 № 750 “Про затвердження інструкцій з виявлення, локалізації та ліквідації деяких регульованих шкідливих організмів картоплі”
Наказ Міністерства аграрної політики від 29.11.2006 №716 “Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів”
Акти :
АКТ, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин 
АКТ, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва
АКТ, складений за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання  вимог законодавства у сфері господарської діяльності з біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі
Міжнародна конвенція про захист рослин
Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні

З А Я В А про проведення перевірки та реєстрацію особи

№ з/п Назва нормативно-правового акту Реквізити Реєстрація в Міністерстві юстиції України Посилання на ел.адресу
1. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку імпорту біологічних контрольних організмів для проведення наукових досліджень або біологічного контролю та шкідливих організмів, які завозяться для науково-дослідних цілей» 11 січня 2017 року № 144 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/144-2017-%D0%BF
2. Наказ

Мінагрополітики України «Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев’яного пакувального матеріалу»

22 грудня 2005 року № 731 24 січня 2006 року за № 62/11936 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0062-06
3. Наказ Мінагрополітики України «Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання» 21 листопада 2006 року № 690

 

07 грудня 2006 року за №1286/13160

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1286-06
4. Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  України «Про затвердження Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки» 19 квітня 2021 року № 451 04 березня 2021 року за №530/36152 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0530-21#Text
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1995 року № 881 «Про затвердження Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і                           агрохімікатів» 02 листопада 1995 року № 881 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/881-95-%D0%BF

Інформаційна картка адміністративної послуги з видачі карантинного сертифіката партії вантажу

Інформаційна картка адміністративної послуги з видачі фітосанітарного сертифіката партії вантажу

Інформаційна картка адміністративної послуги з видачі фітосанітарного сертифіката на реекспорт партії вантажу

Інформаційна картка адміністративної послуги з реєстрації осіб які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу

Технологічна картка адміністративної послуги з реєстрації осіб які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу

ЗАЯВА на включення до загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу

Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану

_______________________________

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22.02.2021 № 343 «Про затвердження МЕТОДІВ інспектування, огляду, у тому числі відбору зразків, та проведення фітосанітарної експертизи (аналізів)»

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 р. № 1177 «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин»

Наказ Міністерства Аграрної політики і продовольства України від 07.05.2019 N 242 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.05.2019 р. за N 560/33531) «Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сферах карантину та захисту рослин»

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 33 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері карантину рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів»

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 34 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів»

______________________

Бланк Карантинного сертифікату

Бланк фітосанітарного сертифікату

Бланк фітосанітарного сертифікату на реєкспорт

Заява на оскарження фітосанітарної експертизи

Заява на оформлення фітосанітарного, карантинного, фітосанітарного та реєкспорт сертифікатів

ЗАЯВА на проведення фітосанітарних процедур до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

ФІТОСАНІТАРНИЙ СЕРТИФІКАТ НА РЕЕКСПОРТ

Заява на оформлення фітосанітарного, карантинного, фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

Повідомлення на проведення фітосанітарних процедур.

КАРАНТИННИЙ СЕРТИФІКАТ

__________________________________________________________

Про встановлення персональних зон обслуговування при здійсненні державного фітосанітарного контролю

– 2018.02.09 наказ 111 ТАБЛИЦЯ зони відповідальності

___________________________________________________________

Наказ Міністерства Аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013  № 96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 387 «Про Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), внесення відомостей до неї та строки розміщення цих відомостей» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 350  «Про затвердження Порядку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю)»  

Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 971  «Деякі питання реалізації принципу “єдиного вікна” під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523-р  «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. N 1348 «Деякі питання надання послуг Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 641 “Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління, і розміру плати за їх надання» 

Закон України «Про адміністративні послуги» 

Закон України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» 

Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»

Закон України «Про карантин рослин»

Закон України Про захист рослин

Закон України Про пестициди і агрохімікати 

Постанова Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 р. “Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами”

Постанова Кабінету Міністрів  від 25 серпня 2023 року № 917 “Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням і визання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 року № 691”