Нікотинові паучі – чергова пастка для людства.

Сьогодні ринок тютюнових виробів дуже різноманітний. Представники індустрії активно просувають замінники сигарет, які  нібито “менш шкідливі”. Як наприклад, паучі, або нікотинові подушечки ( англ. pouches – мішечки).

Що таке нікотинова подушечка?

Нікотинова подушечка (на сленгу також білий снюс, снюс) є порційний пакетик білого кольору, що містить або нікотин, отриманий з тютюну, або синтетичний нікотин. Оскільки нікотинова подушечка не містить тютюну, її називають безтютюновим снюсом. При використанні нікотинових подушечок не відбувається горіння, їх не курять, не жують і не ковтають. Користувач розміщує порційний пакетик між губою і яснами і залишає його там доти, поки нікотин і смак не вивільняться, а нікотин не вбереться через ясна. Нікотинові подушечки зазвичай мають триваліший ефект і тривалість дії, ніж звичайний снюс. Використаний пакетик викидають у сміття.

Що містить нікотинова подушечка?

Нікотинова подушечка містить нікотин, целюлозу (точніше, мікрокристалічну целюлозу, яка є універсальною сполучною речовиною), воду, регулятори кислотності, зволожувачі, смакові та ароматичні речовини та парабени. Парабени додають для продовження терміну придатності, вони входять до складу багатьох косметичних продуктів та побутової хімії.

Залежно від виробника вибір нікотинових подушечок та вміст нікотину (міцність) відрізняються. Щоб зробити вироби більш привабливими, вони додають різні смаки. У середньому одна нікотинова подушечка містить 5-10 мг нікотину.

Використання від половини до повної пачки нікотинових подушечок на день (залежно від міцності продукту) еквівалентно викурюванню однієї пачки цигарок. Людина, яка споживає таку кількість нікотинових виробів, швидше за все, є залежною. При викурюванні однієї сигарети до організму потрапляє 1 мг нікотину. При використанні однієї нікотинової подушечки 10 мг в організм потрапляє 1-2 мг нікотину.

Побічні ефекти вживання нікотинових подушечок: нудота, подразнення слизової оболонки порожнини рота, гикавка,нікотинова залежність,підвищений ризик початку вживання інших тютюнових виробів, отруєння (при ковтанні)

Довгострокові наслідки використання нікотинових подушечок для здоров’я досі невідомі, але в будь-якому разі нікотин є нервово-паралітичною речовиною, і його вживання шкідливе для здоров’я.

Нікотин – це сильнодіюча речовина, що викликає залежність.

Нікотин – небезпечний нейротоксин, що викликає сильну залежність, еквівалентну героїну чи кокаїну. Вживання нікотину ушкоджує центральну нервову систему і може викликати тривожні розлади, розлади порушення уваги та концентрації.

Нікотин пошкоджує ті частини мозку, що розвиваються, які відповідають за увагу, навчання, настрій і контроль імпульсів.

Нікотин може сприяти утворенню пухлин, також доведено, що він руйнує генетичний матеріал клітин.

Нікотин підвищує кров’яний тиск і рівень цукру на крові, робить артерії жорсткими, збільшуючи ризик інсульту,  сприяє розвитку серцево-судинних захворювань.

Нікотин токсичний для плода і може спричинити вади розвитку плода.

Нікотин викликає ушкодження слизової оболонки порожнини рота, такі як запалення та захворювання ясен, що, у свою чергу, негативно позначається на здоров’ї зубів і, зрештою, на гігієні порожнини рота.

Вживання нікотину в підлітковому віці може збільшити ризик розвитку залежності п’яних речовин у дорослому віці.

Якщо кілька людей використовують нікотинові подушечки (повторне використання), це означає ризик зараження інфекційними захворюваннями, такими як гепатит С, герпес, респіраторні віруси тощо.

Поширеною помилкою є те, що нікотин знімає стрес та тривожність, але насправді це симптоми нікотинової абстиненції, які полегшуються кожною новою дозою нікотину.

Діти та молоді люди особливо чутливі до нікотину, тому вживання, зберігання та поводження з тютюновими виробами для них заборонено законом. З метою захисту ненароджених дітей, майбутні матері також повинні повністю утримуватися від тютюнових виробів.

Вживання будь-яких тютюнових виробів, у тому числі і нікотинових подушечок, шкідливе для всіх!