НЕБЕЗПЕЧНА ЧОРНИЦЯ

Чорниця

НЕБЕЗПЕЧНА ЧОРНИЦЯ

Напевно кожен з Вас хоч раз купував на ринку стакан свіжої чорниці. Навряд чи Вам спадало на думку, що ці ягоди можуть бути небезпечними. Насправді, можливе, забруднення ягід радіоактивними речовинами.
На минулому тижні у випробувальну лабораторію Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, надійшли зразки чорниці, завезеної з Волинської області.
Допустима норма вмісту радіонуклідів цезію – 137 в чорниці свіжій – 500 Бк/кг (беккерель на кілограм). Після перевірки виявилося, що чорниця, відібрана на ринку “Центральний” і забруднена радіонуклідом цезій – 137 (результат вимірювань – 2217 Бк/кг).
Цезій-137 один з найбільш небезпечних для людини радіонуклідів. Потрапляючи в організм, він швидко накопичується в м’язах, нирках, серці, легенях, печінці. При високій концентрації здатний викликати небезпечні захворювання.
Розпізнати шкідливі ягоди ні за смаком ні за зовнішнім виглядом не можна, допомогти тут може лише спеціальне обладнання. Використання дозиметрів в цьому випадку марне: вони не можуть розпізнати рівень вмісту радіонуклідів. Щоб себе убезпечити рекомендуємо купувати ягоди на агропродовольчих ринках де журавлина, чорниця і всі інші соковиті ягоди, в тому числі і дикоростучі проходять обов’язкову ветеринарно – санітарну експертизу. Лісова ягода на зазначених ринках стовідсотково підлягає контролю. Не соромтеся вимагати у продавців експертний висновок адже це гарантія вашої безпеки!