Навчання дітей правилам особистої гігієни

Особиста гігієна – сукупність гігієнічних правил поведінки людини. Виконання правил особистої гігієни сприяє збереженню і зміцненню здоров’я людини. Вона включає правила гігієнічного догляду за тілом, порожниною рота, статевими органами, а також користування взуттям, білизною, одягом, житлом тощо.

Дотримання гігієнічних правил – ті корисні навички, які має опанувати змалечку кожна дитина, і з часом лише вдосконалювати й трансформувати їх відповідно до вікових особливостей.

Особливо важливо стежити за чистотою рук. Змалечку дитині потрібно пояснювати, що руками людина бере різні предмети – олівці, ручки, книги, зошити, м’ячі, іграшки, гладить тварин, береться за ручки дверей, торкається різних предметів у туалетних кімнатах. На всіх цих предметах є бруд, часто невидимий для ока, який залишається на шкірі пальців. Якщо брати немитими руками продукти харчування або торкатися обличчя, то цей бруд через рот може потрапити в організм. Саме через брудні руки передається значна кількість різних хвороб від хворої людини до здорової.

Саме тому, однією з первинних завдань кожного батька є привчання дитини до дотримання правил особистої гігієни. Це дуже важливо, оскільки навчивши свого малюка ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, Ви зможете захистити його від хвороботворних бактерій і вірусних захворювань.

Дорослі й діти повинні мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після повернення з громадських місць, після ігор, гімнастичних вправ, роботи (прибирання кімнати, на городі), після кожного відвідування туалету, перед сном.

Треба змалечку навчити дитину правильно мити руки, бо саме ця навичка є основою профілактики інфекційних хвороб.

Пам’ятаймо, прищеплення гігієнічних правил досягає мети, якщо підкріплюється особистим прикладом батьків, членів сім’ї, вихователів та вчителів. Дитину потрібно виховувати так, щоб гігієнічні процедури стали для неї внутрішньою потребою. Це допоможе не лише зберегти та зміцнити здоров’я, а й сформувати культуру поведінки дитини на все життя.

Діти мають право на основні засоби та умови дотримання гігієни. Їм потрібна базова інформація про гігієну.

Завжди пам’ятайте, що чистий одяг, ретельне періодичне миття рук, щоденні гігієнічні процедури і чищення зубів допоможуть зберегти здоров’я дитини і зміцнити її імунітет.