НАССР- система аналізу небезпечних факторів та контроль у критичних точках

22 листопада 2019 у Миколаївській районній адміністрації проводилась нарада за участю директорів шкіл, завідуючих дитячими навчальними закладами та представників Миколаївського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Проводилось обговорення питань щодо забезпечення якісного і безпечного харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти та вжиття заходів щодо впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР – система аналізу небезпечних факторів та контроль у критичних точках. Така система контролю мала бути впровадженою, згідно законодавства вже з 20 вересня 2019р. Враховуючи вимоги законодавства, виклики сьогодення, щодо безпеки харчових продуктів, Миколаївська обласна адміністрація доручила відповідальним органам вжити заходів по впровадженню системи НАССР в закладах середньої та дошкільної освіти до 01 квітня 2020р.

Учасниками наради проводились гарячі дискусії вжиття практичних заходів по забезпеченню дітей якісним і безпечним харчуванням але в керівників викликало стурбованість питання відсутності в закладах освіти фахівців які володіють нормами законодавства відносно якості і безпечності харчових продуктів і відсутності практичних навиків щодо розробки документації по впровадженню системи аналізу небезпечних факторів  та контролю в критичних точках  тому виникало основне запитання куди звертатися за практичною допомогою.

Новоодеським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області беручи до уваги висловлені учасниками наради побажання, будуть вживатися заходи по наданню практичної допомоги у формі навчань, консультацій.

Планування і проведення послідуючих нарад будуть передбачати надання практичної допомоги в розробці системи НАССР і урахуванням побажань керівників закладів дошкільної та середньої освіти.