Нарада в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області: ключові питання

24 травня 2024 року у приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відбулася нарада під головуванням начальника Головного управління, Сергія Рекуна та за участі начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини – Сергія Швеця. На нараді були присутні начальник Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, начальники районних управлінь та начальник Миколаївського  міського управління. Учасники заходу розглянули деякі з напрямків діяльності, що вимагають уваги та оперативних заходів для їх вирішення.

Перше питання стосувалося стану ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. Сергій Швець зазначив, що цей процес є важливою складовою для забезпеченняпрозорості в сільськогосподарському секторі. Зазначено, що в області спостерігаються позитивні зрушення в цьому напрямку. Зокрема, обговорювалися питання щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед власників тварин (фізичних осіб) щодо необхідності здійснення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, а також покращення співпраці з господарствами, що займаються тваринництвом, в частині що стосується дотримання вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.

Другим ключовим питанням було обговорення епізоотичного стану та заходів профілактики сказу серед тварин. Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, Сергій Швець, наголосив на важливості своєчасного виявлення та лікування хворих тварин, а також проведення профілактичних заходів. Доповідачем було підкреслено, що сказ є небезпечним захворюванням, яке може передаватися від тварин до людей, тому боротьба з ним потребує особливої уваги. Учасники наради обговорили плани щодо проведення додаткових вакцинацій та підвищення рівня обізнаності населення про заходи профілактики.

Останнім на порядку денному було питання, що стосувалося деяких суб’єктів господарювання, які займаються рибогосподарською діяльністю. Учасники наради  обговорено питання щодо стану виконання, суб’єктами господарювання, законодавства про харчові продукти в частині, що стосується реєстрації водойм як потужностей,  відповідно до вимог чинного законодавства.

Нарада в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області показала важливість комплексного підходу до вирішення проблем у відповідних сферах в умовах дії заборони на здійснення планових заходів державного контролю. Учасники заходу домовилися про подальші кроки для покращення стану ідентифікації тварин, профілактики сказу та здійснення державної реєстрації водойм як потужностей в розумінні законодавства про харчові продукти.