На території Южноукраїнської міської територіальної громади проведено спільну нараду стосовно профілактики отруєнь бджіл пестицидами та порядку реєстрації пасік

За участю спеціалістів Вознесенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, представників органів місцевого самоврядування, бджолярів та сільгоспвиробників 07.02.2023 в онлайн форматі проведено спільну нараду стосовно профілактики отруєнь бджіл пестицидами та порядку реєстрації пасік.

Спеціалісти Вознесенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звернули увагу сільгоспвиробників та те, що відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Щоб запобігти отруєнню бджіл необхідно, використовувати малотоксичні для них препарати та правильно вибирати час і період обробки поля.

Керуючись вимогами чинного законодавства, сільгоспвиробники при обробці полів мають дотримуватися запобіжних заходів та враховувати такі фактори, як:

– швидкість руху повітря;

– заборона обробки пестицидами садів, ягідників, полів в період цвітіння;

– обробки слід проводити у період відсутності активного льоту бджіл, краще у ранкові або вечірні години;

– використання препаратів, які мають резистентні (відлякуючі) властивості.

Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи, або за місцем знаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом, в органах місцевого самоврядування.

Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл з вулика.

З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів кожна пасіка повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт.

Реєстрація оператора ринку необов’язкова, якщо пасічник використовує мед та продукти бджільництва для власних потреб, без реалізації.

Під час наради були надані роз’яснення щодо порядку отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку та порядку реєстрації пасіки в органах місцевого самоврядування.