На що потрібно звернути увагу при купівлі генератора

У зв’язку з відключеннями електроенергії в Україні суттєво зріс попит споживачів на генератори. Якщо ви вирішили придбати генератор, то зверніть увагу на деякі нюанси, які необхідно врахувати при виборі цього пристрою.

Перш за все потрібно визначитися яка вам потрібна генераторна установка по:

–   типу запуску (ручний чи автоматичний);

–   кількості фаз (однофазний на 220 вольт або трифазний 380 вольт);

–   типу споживання палива (бензиновий, дизельний, тощо);

вихідній потужності (даний параметр визначається споживачем в залежності від підсумованої потужності всіх пристроїв, які плануються одночасно підключати до генератора).

Також, обов’язково зверніть увагу, генератор повинен супроводжуватися наданими державною мовою інструкціями з установки та експлуатації і  документами, в яких зазначено найменування виробника (постачальника товару), його юридична (поштова) адреса, контактні номери телефонів, за якими при необхідності можна зв’язатися з виробником (постачальником продукції).

Порада при нагоді!

Щоб уберегтися від неякісного товару купуйте генератори тільки в сертифікованих магазинах та у офіційних дистриб’юторів з обов’язковим додаванням до пристроїв експлуатаційних документів, а саме: технічного паспорту, гарантійного талону та розрахункового документу (квитанція, товарний, касовий чек чи інший документ), що засвідчує факт купівлі з позначкою про дату продажу або надісланий електронний розрахунковий документ на абонентський номер телефону покупця або його електронну адресу.

Просимо врахувати!

Відповідно до законодавства про захист прав споживачів, при покупці генератора належної якості, який не підійшов з певних причин (не задовольнив за формою, габаритами, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням), споживач має право протягом 14 днів повернути або обміняти такий товар. Варто пам’ятати, що товар не повинен використовуватись та має бути збережений його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ.

У випадку якщо придбаний генератор виявився несправним, то такий пристрій не підлягає поверненню, а піддається гарантійному ремонту протягом 14 днів, або за згодою сторін в інший строк. Вимога про проведення гарантійного ремонту пред’являється на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцем знаходження споживача. У разі виявлення  протягом гарантійного строку істотного недоліку (недолік, який робить неможливим або недопустимим використання генератора за його цільовим призначенням, виник з вини виробника (продавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з зазначених ознак: він взагалі не може бути усунутий; його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів; він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором) або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

  • розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
  • заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника).

Пам’ятайте!

 У разі порушення суб’єктом господарювання ваших прав споживача, з метою сприяння у  вирішенні порушених питань  – ви можете направити письмове звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на електронну адресу:  dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua

Щиро бажаємо вам вдалих покупок!