На Миколаївщині ( місто Новий Буг) встановлено факти наявності в маслі солодковершковому частки немолочного жиру

Інспекторами Новобузького міжрайонного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області при проведенні планового інспектування потужності з роздрібної торгівлі продуктами харчування в м. Новий Буг, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 07.08.2018 року, виробник «Поліська сироварня» ТОВ «Брусилівський маслозавод», смт. Брусилів, Житомирська обл. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено наявність масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла 20,8%.

На підставі отриманих результатів досліджень, оператор ринку роздрібної торгівлі харчовими продуктами прийняв рішення та вилучив з реалізації масло солодковершкове селянське 73,0% жиру, дата виробництва 07.08.2018 року, номер партії 07, виробник «Поліська сироварня» ТОВ «Брусилівський маслозавод», смт. Брусилів, Житомирська обл. в кількості 6 упаковок, загальною масою 1,2 кг (1уп/200г).

Також, при проведенні планового інспектування закладу громадського харчування в дошкільному навчальному закладі №2 м. Новий Буг Новобузької міської ради відібрано зразки масла солодковершкового селянського 72,8% жиру, дата виробництва 10.07.02018 року, виробник   ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», смт. Чутове, Полтавська обл. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено наявність масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла 39,0%.

На підставі отриманих результатів досліджень зразків масла Новобузькою міською радою прийнято рішення та вилучено з обігу в дошкільних навчальних закладах м. Новий Буг масло солодковершкове «Селянське» 72,8% жиру, виробник   ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» смт Чутове, дата виробництва 10.07.2018р. партія 10 в кількості 232 упаковки загальною вагою 90,480 кг (1уп/390), про що письмово повідомлено Новобузьке міжрайонне управління Головного управління.

По вищезазначеним фактам Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області направлено листи на адреси ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» щодо необхідності проведення процедур відкликання масла та вжиття заходів, для усунення встановлених, лабораторними дослідженнями, невідповідностей, згідно вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Також, направлено відповідні листи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській та Полтавській областях про вжиття заходів, щодо здійснення державного контролю на потужностях відповідно ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», а також здійснення відповідних провадженнь у справах про порушення законодавства про харчові продукти.