Миколаївська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини

– є державною установою в області з питань лабораторної діагностики хвороб тварин, оцінки якості та безпеки продукції тваринного, а на ринках і рослинного походження, у тому числі сировини, продуктів та харчових продуктів, кормів тваринного і рослинного походження, кормових добавок, а також організації ветеринарної лабораторної справи в області.

Структура державної лабораторії ветеринарної медицини

head_menu2

В Миколаївській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини  функціонують 12 відділів:

відділ з відбору, реєстрації зразків продукції та оформлення документів;

Хіміко – токсикологічний відділ;

Радиологічний відділ;

Відділ ветеринарно санітарної експертизи (ВСЕ);

Бактеріологічний відділ;

Відділ діагностики та боротьби з хворобами риб;

Епізоотичний відділ (методична допомога з питань інфекційних захворювань та організаційних питань);

Відділ патоморфології (приймання патологічного (біологічного) матеріалу;

Серологічний відділ ;

– Лейкозний відділ ;

Вірусологічний відділ;

Паразитологічний відділ.

На базі Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини створена Випробувальна лабораторія, яка акредитована НААУ(Національне агенство з акредитації України) відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 в в сфері: визначення органолептичних, фізико-хімічних, біохімічних, хіміко-токсикологічних, радіологічних, мікробіологічних, мікологічних, імуноферментних, імунологічних, вірусологічних, гістологічних та паразитологічних показників зразків харчової продукції, сировини тваринного та рослинного походження кормів, показників навколишнього середовища та патологічного матеріалу. А саме випробування: м’ясо та м’ясопродукти, риба та рибопродукти, консерви рибні, яйця та продукти їх переробки, консерви м’ясні та м’ясо- рослинні, молоко та молочна продукція, консерви молочні, мед та продукти бджільництва, казеїн харчовий, хлібобулочні та борошно, круп’яні та макаронні вироби, цукор та кондитерські вироби, горіхи, плодоовочева продукція, чай, кава, олія рослинна, жири тваринного та рослинного походження, напої, вода, спеції, прянощі, харчові концентрати, зерно та зернобобові, корми, комбікорми, премікси, шроти з визначенням показників якості та безпеки; діагностичні дослідження біо- та патологічного матеріалу небезпечних захворювань тварин.

У 2012 р. НААУ було підписано EA угоду про визнання національної системи акредитації України в галузі акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій. Підписання в 2014 р. НААУ угоди з Міжнародною асоціацією з акредитації лабораторій (ILAC MRA) в галузі тестування і калібрування підтверджує визнання акредитаційної системи України та результатів випробувань установами, акредитованими НААУ (зокрема МРДЛВМ) в рамках міжнародного стандарту ISO/IEC 17025, на міжнародному рівні. При цьому на експертних висновках ставиться логотип ILAC. Для забезпечення зовнішнього контролю якості лабораторних досліджень лабораторія бере активну участь у міжлабораторних порівняннях ВЕТ-ТЕСТ, ПРОФ-ТЕСТ, міжнародному раунді міжлабораторних порівняльних випробувань FAPAS.