Миколаївщина: підсумки роботи у сфері ціноутворення за 2023 рік

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  продовжує спрямовувати свою роботу на забезпечення контролю і запобіганню порушенням у сфері ціноутворення.

Протягом 2023 року на постійній основі сектором контролю за регульованими цінами здійснювався контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на окремі товари, зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №223: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

Зокрема,  проведено 5472 цінових спостережень. З них охоплено магазини та супермаркети – 2852 рази, продовольчі ринки – 391 раз, 2229 разів –АЗС та аптечні заклади 1930 разів.

Під час здійснення таких спостережень застосовувались превентивні заходи впливу, зокрема надання відповідних роз’яснень та консультацій суб’єктам господарювання щодо упередження необґрунтованого підвищення цін.

Моніторингом застосування регульованих цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації та беруть участь у програмі Уряду «Доступні ліки» охоплено 1590 лікарських засобів та досліджено правильність застосування  73982 цін на такі лікарські засоби виробниками, постачальниками та аптечними закладами.

Розглянуто 12 звернень громадян щодо цін на продукти харчування, лікарські засоби, нафтопродукти, послуги з протезування зубів, тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення і вартості абонентського обслуговування  на комунальні послуги. На всі звернення надано відповідні роз’яснення.

З метою покращення правової обізнаності споживачів у сфері ціноутворення, на веб-порталі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Facebook  та Telegram розміщено 13 інформаційних статей.

Шановні громадяни, у разі виникнення питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін  (тарифів) пропонуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: Ø за адресою: пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003Ø на електронну пошту e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.uaØ по телефону (0512) 47-39-09З метою запобігання можливих порушень законодавства у сфері ціноутворення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області буде вжито вичерпних заходів.