Миколаївська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби отримала унікальну пересувну лабораторію

Протягом останніх років почастішали скарги щодо погіршення ситуації з питання підвищеної концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, що призводить до погіршення екологічної ситуації та негативно впливає на стан здоров’я мешканців Миколаївщини.

При сприянні Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислави Магалецької, завдяки наполегливій праці начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Дениса Мельникова та за підтримки першого заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Георгія Решетілова, голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Олександри Єфименко та голови депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань екології Алли Ряжських, Миколаївська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби отримала унікальну пересувну лабораторію моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів.

 

Лабораторія укомплектована сучасними засобами вимірювань вмісту в атмосферному повітрі та воді забруднюючих речовин відповідно до вимог нормативних документів України. Спеціалісти лабораторії матимуть змогу оперативно виявити небезпечні речовини та зробити висновки щодо причин забруднення довкілля:

  • В атмосферному повітрі: пил (речовини у вигляді суспендованих твердих часток), діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід, фенол, сірководень, вуглеводні, аміак, бензол, толуол, етилбензол, ксилоли, озон;
  • У воді: наявність нафтопродуктів, фосфатів амонію, нітратного азоту, нітритного азоту, хлору вільного, хлору загального, сульфатів, заліза загального.

 

 

Така лабораторія потрібна для проведення моніторингу у різних локаціях, у різний час, виїжджати для замірів, проводити дослідження. Заміри, проведені одночасно у двох різних місцях, дадуть більш точні та інформативні результати, ніж зібрані в одному місці. Маючи дані досліджень, які проводитимуть фахівці пересувної лабораторії, мешканці Миколаєва та області будуть мати уявлення про екологічну ситуацію у регіоні.