Менінгококова інфекція

1Менінгококова інфекція поширена в 155 країнах світу! До винайдення антибіотиків, ця хвороба була дуже небезпечною, адже помирало 70% хворих. Зараз ситуація значно краща, але хвороба все ж залишається смертельно небезпечною. У середньому помирає кожен 10-й хворий, кожен 20-й стає інвалідом через ускладнення після хвороби. Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється менінгококом (N. meningitidis).

Характеризується хвороба поліморфізмом клінічних симптомів:

– носійство;

– назофарингіт;

– генералізовані форми (гнійний менінгіт, менінгоенцефаліт і менінгококцемія)

Передається ця хвороба повітряно-крапельним шляхом. Переважно зі слизом при чханні чи кашлі, під час розмови з хворим чи носієм хвороби, під час поцілунку. Менінгокок у зовнішньому середовищі дуже не стійкий, тож передається при тривалому спілкуванні, здебільшого на відстані до півметра. Також більш небезпечний вірус у закритих приміщеннях.Якщо у родині хтось захворів, ризик зараження зростає у 400 – 800 разів!

Як уникнути менінгококової інфекції: інфекцію можуть підхопити люди у будь-якому віці – від немовлят до людей похилого віку. Уразити хвороба може й молодих і максимально здорових людей. Але менінгококова інфекція вважається типово дитячою хворобою. В особливій зоні ризику – діти до 5 років! Саме вони складають понад 70% усіх хворих. Також у групі ризику – молоді люди 15-25 років, особливо курці.Особливо багато хворих навесні і восени. У ці періоди організм найбільш схильний до захворювань.

У людей, які перехворіли, зберігається тривалий імунітет. Повторно хворіє лише незначна частина людей.

Як вберегтися від хвороби? Дотримуватися елементарних правил особистої гігієни:

Не використовувати чужу помаду;

Не їсти з одного посуду;

Не використовувати чужу зубну щітку;

Не курити одну сигарету;

Не пити з пляшки.

Звісно, дуже важливо виявляти та ізолювати хворих. У періоди підйому захворюваності – обмежити відвідування масових заходів.

 

 

Симптоми менінгококової інфекції:

Однією з перших ознак є специфічна висипка. При найменшій підозрі на менінгококову інфекцію, слід уважно оглянути тіло хворого. Проте висип може й не з’явитися, або свідчити про симптоми іншої інфекції. При захворюванні у важкій формі висип може злитися у величезні плями.Висип з’являється на фоні гарячки та інтоксикації із явищами шоку в 1-шу добу хвороби. Висип у вигляді геморагічних елементів різної форми, відтінку, розмірів. Переважно на сідницях, нижніх кінцівках, у пахвових западинах, тулубі та верхніх повіках.Хвороба починається у зоні носоглотки. В залежності від шляху, який обере збудник, розвиваються певні форми менінгококової інфекції. Найпростіша форма – назофарингіт, симптоми дуже схожі на звичайну застуду. Саме тому хворобу діагностують неправильно. У цій формі збудник може просто покинути організм або залишитися і перетворити людину у носія менінгококової інфекції.Але при несприятливому перебігу збудники потрапляють у кров. Таке протікання хвороби дуже небезпечне. У хворого може трапитися крововилив в порожнині внутрішніх органів, а це призведе до смерті. Менінгококова інфекція також схильна до локалізації на оболонках мозку.Для кожного різновиду менінгококової інфекції характерні свої клінічні симптоми.

При виникненні підозри на захворювання необхідно звернутися до лікаря або викликати швидкумедичну допомогу! Тільки своєчасно розпочате лікування може врятувати здоров’я.