Масова загибель риби

Перша половина серпня 2017 року відзначилася масовою загибеллю водних біоресурсів, зокрема, риби та водних ракоподібних у природних та штучних водоймах Миколаївської області. Надвисокі показники температури навколишнього середовища додатково поглиблюють проблему якості гідрохімічного режиму у водоймах.

Так, 04.08.2017 року,  при обстеженні берегової смуги Бузького лиману поблизу с. Галіцинове, Вітовського району (район Аджарської коси),  міжвідомчою комісією в складі представників відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль», ветеринарного спеціаліста – іхтіопатолога Миколаївської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини та фахівців ВІЛК Державної екологічної інспекції в Миколаївській області, було виявлено заморні явища гідробіонтів. Обстеженням встановлено загибель бичкових риб. Представниками міжвідомчої комісії були відібрані зразки патологічного матеріалу та води з метою проведення іхтіопатологічних та гідрохімічних досліджень, для встановлення причин загибелі водних біоресурсів.

08.08.2017 року заморні явища були відмічені в декількох місцях: у ділянці р. Південний Буг (м. Миколаїв, мікрорайон Матвіївка) та Бузькому лимані (м. Миколаїв, мікрорайони Намив та поблизу с. Стара Богданівка Миколаївського району). Під час обстеження берегової смуги  міжвідомчою комісією було виявлено  масову загибель риби та ракоподібних: атерини, бичка, карася, сонячного окуня та креветки. Також були відібрані зразки загиблих водних біоресурсів та води та направленні у профільні випробувалі центри.

Відповідно до попередніх результатів іхтіопатологічних досліджень, проведених Миколаївською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини, при клініко-лабораторних дослідженнях проб  загиблої риби ознак інвазійної та інфекційної патології невстановлено.

Робота по встановленню причин загибелі гідробіонтів продовжується.

мор рыбы