КУПАННЯ НА ПЛЯЖАХ МІСТА МИКОЛАЄВА ЗАБОРОНЕНО!

Повідомляємо, що за даними ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» результати лабораторних досліджень проб річкової води, відібраних в районах пляжів та рекреаційних зон міста Миколаєва, за період з 03.06.2019 по 02.07.2019 не відповідають вимогам по бактеріологічним показникам.

За звітний період проведені лабораторні дослідження проб води, відібраних в районі міських пляжів «Стрілка», «Чайка», та «Прибій», рекреаційної зони «Яхт-клуб», «Намив» за мікробіологічними показниками. Встановлено, що показник індексу ЛКП (лактозопозитивних кишкових паличок) перевищує санітарно-гігієнічні нормативи і складає (при нормі 5 000 в дм3) в районі пляжів: «Чайка» – 13 000 та 70 000, «Стрілка» – 15 000 та 70 000, «Прибій» – 24 000 та 70 000. Патогенні мікроорганізми не виявлені. Лактозопозитивна кишкова паличка (ЛКП)?– це санітарно-показовий мікроорганізм, який свідчить про стан забруднення водойми.

Результати досліджень доведені до відома адміністрації міста , на пляжах тимчасово заборонено купання до покращення санітарно-гігієнічних показників у воді.

Та людей це не зупиняє. Вони все одно продовжують купатися. Можливо саме купання і не зашкодить, аби ж тільки люди дотримувалися відповідних правил… Тож чим загрожує купання в річці, як це може позначитися на здоров’ї, як скупатися та не заразитися кишковою паличкою.

Купатися в такій воді небезпечно через можливість захворювання на гострі кишкові інфекції. Адже повністю реально, що такі показники води можуть викликати ріст захворюваності на дану інфекцію. Особливо, якщо люди відпочивають на пляжах та активно купаються. А лактозопозитивна паличка, потрапляючи до кишково-шлункового тракту, викликає конкретні гострі кишкові інфекції. До того ж потрапити до організму вона може виключно з водою, яку ковтають при купанні, пірнанні, бризканні. Це перший шлях. Другий – коли люди миють овочі та фрукти в цій воді. Тобто, прийшов, пополоскав і з’їв. Існує також і третій шлях. Коли людина покупалась і брудними руками з’їла якісь харчові продукти. Таких чином кишкова паличка теж може потрапити до організму. До того ж варто зазначити, що потрапляє вона тільки через рот. При зараженні нею можуть виникати наступні симптоми: нудота, блювання, пронос, може бути підвищення температури. Особливо небезпечна вода для маленьких дітей . Діти менш стійкі до кишкових інфекцій. Якщо у дитини чи у дорослого з’являються вищезазначені симптоми (особливо підвищення температури), необхідно відразу звернутися до лікаря. Особливо, якщо температура підвищується у маленьких дітей. Ні в якому разі не можна залишатися вдома наодинці з собою. Також для дітей особливо небезпечним є зневоднення, яке виникає часто із проносом, блювотою. А відновити водно-соляний баланс набагато складніше. Через це краще зупиняти все на ранніх стадіях. Найголовніше – це не займатися самолікуванням.

Звісно, з такими розкладами, краще не користуватися водоймами взагалі. Тобто, в них не купатися. Проте життєві фактори ніхто не скасовував. Спекотна погода, дітей важко втримати вдома тощо. У такому разі можна купатися, але без потрапляння води в шлунково-кишковий тракт. Тобто, зайшли, пропливли й вийшли. Якщо на пляжі захочеться їсти, то перед цим ретельно вимити руки питною водою і вже потім брати якийсь харчовий продукт (фрукти, овочі тощо). Прийшовши додому, обов’язково потрібно прийняти душ, вимити руки та вже опісля готувати чи споживати їжу. Тож важливе значення має саме виконання елементарних правил особистої гігієни. У такому разі лактозопозитивна кишкова паличка не потрапить до організму.