Контроль за станом питного водопостачання на території Первомайського району

Первомайським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проводиться активна співпраця органами місцевого самоврядування в  напрямку контролю за  дотриманням чинного законодавства в сфері питного водопостачання. За поточний період 2024 року фахівцями Держпродспоживслужби прийнята  участь у 3 комісійних обстеженнях суб’єктів господарювання, що надають послуги з питного водопостачання. Комісійними обстеженнями охоплено 21 централізований господарсько-питний водопровід на території Синюхино-Брідської, Благодатненської  та Кам’яномостівської територіальних громад.

В ході здійснення комісійних обстежень було перевірено виконання раніше наданих пропозицій Держпродспоживслужби щодо покращення санітарно-технічного стану об’єктів водопостачання. Під час комісійних перевірок встановлено, що одними з основних невирішених питань залишається проведення виробничого лабораторного контролю за якістю та безпечністю питної води у відповідності до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” та оформлення технологічних регламентів.

Також, ініційовано та прийнято участь в проведені 4-х нарад за участі голів та заступників громад, старост округів, керівників комунальних підприємств з наданням методичної допомоги в напрямку забезпечення населення питною водою гарантованої якості та визначенням першочергових заходів щодо покращення стану об’єктів водопостачання.

Крім  того проведено санітарно-освітню роботу серед населення стосовно попередження епідемічних ускладнень внаслідок вживання питної води незадовільної якості та роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, що надають послуги з питного водопостачання,  щодо обов’язкового відомчого контролю питної води та своєчасного інформування з наданням результатів досліджень.

Робота щодо забезпечення населення водою гарантованої залишається на контролі Держпродспоживслужби.