Проведення збору інформації на території Казанківської територіальної громади та результати дослідження питної води

Контроль за якістю та безпечністю питної води залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Протягом квітня 2026 року фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Баштанського районного управління  проведено збір інформації стосовно 2 суб’єктів господарювання, що надають послуги з питного водопостачання населенню Казанківської селищної ради. У зв’язку з відсутністю даних  виробничого лабораторного контролю за якістю та безпекою питної води, з метою недопущення епідемічних ускладнень серед населення, пов’язаних з вживанням питної води негарантованої якості, фахівцями Держпродспоживслужби проведено відбір 8 зразків води на санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження.

За результатами проведених лабораторних досліджень встановлено 4 нестандартних зразки за фізико-хімічними показниками в ПП Лось В.М. та ФОП Фастовець В.Г., а саме: перевищення  вмісту сухого залишку, хлоридів та загальної жорсткості; 2 нестандартні зразки за мікробіологічними показниками в ФОП Фастовець В.Г. : наявність ентерококів.

З метою усунення виявлених зауважень суб’єкту господарювання надано відповідні пропозиції та рекомендації.